Hakkımda

Elif Karakışla, dendiği zaman akla ilk gelen kelimeler hangileridir, çok merak etmişimdir. Bana sorsanız arkamdan merhametli, çalışkan, başarılı denmesini isteyebilirim.

Hayatımı da bu doğrultuda şekillendirmeye devam ediyorum.

1978 yılında Ankara’da doğdum. İnsanların öz geçmişlerinde doğum yerlerini neden söylediklerini hiç bilmem. Belki hemşerilik olgusunu önemsedikleri için. Ama benim için öyle bir durum da yok, çünkü kendimi bildim bileli İstanbul’da yaşıyorum.

İlkokul biri okumayan sayılı minnoş çocuklardan biriydim. Sınıf arkadaşlarımdan hep küçük yaşta ve ufak tefektim. Az buçuk bu bende bir ürkeklik ve içine kapanıklık yaratmış olabilir ki; o yıllar kendimi okumaya ve kitaplara verdim.

Çok okuyan hayal gücü yüksek bir çocuk olarak daha o günlerden günlük tutmaya, hikayeler yazmaya başlamıştım. Tarih not düşmek en sevdiklerimdendir. Bu siteyi de bu şekilde değerlendireceğim bir bakıma.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden çok severek mezun oldum.

İş hayatımı önce Pamukbank, peşi sıra Hürriyet Gazetesi’nde uzun yıllar görev yaparak sürdürdüm.

Her girişimcinin ortak hikayesidir; kimseden onay almak, engellenmek işime gelmiyordu, ben de anarşist olacağıma kendi hikayemi yazmaya karar verdim ve kendi çöplüğümde (ay bu laf da hiç güzel değil; niye çöplük olsun kendi Evren’imde) yapabileceğimin en iyisi yapabileceğim kendi işimi kurdum.

Şu an 11 yılı aşkın süredir, her yıl daha da büyüyen kadrosu ve ondan da daha hızlı gelişen vizyonuyla gurur duyduğum güzellik merkezim Melissima’nın büyümesine katkı sağlıyorum.

Access Consciousness kolaylaştırıcı düşünce sistemi üzerine eğitimler alıyorum, veriyorum; muazzam insanlarla tanışıp, onları hayallerinin ötesine geçebileceklerine ikna edip, bir o kadar da kendi hayallerimin üzerine gidiyorum.

Eşimle birlikte yürüttüğümüz wellness ve gayri menkul sektöründe işlerimiz var.

Ne demiştim en başta; böyle anılmayı seviyorum, ben gerçekten çalışkan bir insanım ve böyle insanlarla tanışmayı da severim.

Eşimle ortak üretimimiz şahane bir kızımız var; Melis’imiz. Onun ablası Ezgi ve abisi Orçun ile neşenin hakim olduğu güçlü çekirdek bir ailemiz var.

Kedilere, köpeklere, ağaçlara, tohumlara, çiçeklere, tüm hayvanlara aşığım.

Bir gün bir barınak, bir de aşevi kurmak hayallerimin en tepesinde yer alıyor. Açlık hayattaki en büyük hassasiyetim.

Sizlerle bir gün Melissima’da buluşmak ciltleriniz, bedenleriniz ve hayatta hayatlarınızda değişiklik yapma ihtimali beni çok mutlu eder. Bunun için neler mümkün?

Elif Karakışla

Bu da yaz bir kenara; her gün söyle: “Hayatın tümü bize kolaylık, neşe ve ihtişamla gelir.”