Değişik Motivasyon Uygulamaları!

10.06.2018
A+
A-

Motivasyon konusunda bir çok öneri okudunuz. Bir çok fikir duydunuz. Bu haberde oldukça ilginç motivasyon kazandırma yöntemlerini bulacaksınız.

1. Bir yazılım firması olan BMC´nin Houston´daki cam kulelerinde her katta geniş bir mutfak bulunuyor. Çalışanlar içi tıka basa taze meyve, patlamış mısır, soda, sandviç vs. dolu buzdolabından istediklerini seçip ücretsiz olarak alabiliyorlar.

Kendi kahvelerini istedikleri gibi, damak tadlarına göre hazırlayabiliyorlar. Koridorlarda ise masaj salonunun yerini gösteren oklara konuklar çok şaşırıyor. Giriş katında bir piyanist Steinway´in huzur veren müziği ile her sabah çalışanları selamlıyor. Bir görevli çalışanların arabasını yıkayıp, yağını değiştiriyor.

2. San Francisco´daki BusinessBots isimli yazılım firması, çalışanları için heykel kursları düzenliyor. Bu firma haftada 60 saat çalışan elemanlarının fazla çalışmasından şikâyetçi, onların dışarıda daha fazla zaman geçirmesini istiyor. Bu yüzden haftada yârim gün isteyen kendi kendine izin verip ise gelmiyor.

3. Roper Strarch Worldwide isimli araştırma firması, çalışanların % 38´inin ayni işyerinde çalışan biriyle çıktığını gösteriyor. Amerika’nın unlu yazılım firmalarından SAS bekâr elemanları yeni insanlarla tanıştırmayı amaçlayan, şirket içindeki ´minele´ adli grubu destekliyor.

4. Amerika’nın en iyi 100 şirketinden 46´sı çalışanlarını aksam evde yemek pişirme zahmetinden kurtarmak için onlara evlerine alıp götürebilecekleri hazır yemekler sunuyor.

Google´dan sonra pek çok firma iş ortamlarını benzer şekilde iyileştirmeye başladı.

Elif Karakışla
Elif Karakışla
Elif Karakışla, dendiği zaman akla ilk gelen kelimeler hangileridir, çok merak etmişimdir. Bana sorsanız arkamdan merhametli, çalışkan, başarılı denmesini isteyebilirim.Hayatımı da bu doğrultuda şekillendirmeye devam ediyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.