Gerçek Hayat İçin Yoga

01.04.2015
A+
A-

Bugün bunca yoğunluğum içerisinde kendime yer açtım ve heyecanla beklediğim kitabın yazarının workshop’ına katılmaya gittim.

Dünyanın en ünlü yoga eğitmenlerinden Maya Fiennes’ın “Gerçek Hayat İçin Yoga” kitabını gerçekten heyecanla bekliyorum çünkü o kitabın ismindeki “gerçek hayat” tabiri beni hem depresyona sokuyor (pardon ama biz fason hayat mı yaşıyoruz?) hem de heyecanlandırıyor. (neyse en azından kitabın ortalarına doğru öğrenmiş olacağız biz ne kaçırdık bugüne dek)

Workshop, sevgili Ayşe Arman’ın röportaj telaşı ile meditasyon kısmında sabote olmuş olsa da, beni aldı başka bir yerlere götürdü getirdi.

Hayır hayır öyle kaynakla bağlantı, derin bir enerji filan değildi hissettiğim, tam anlamıyla an’a kavuşmaktı.

Sevgili Maya’nın yaptırdıklarından sonra olmadık yerlerimde kan dolaşımı, karıncalanma ve hızla gevşeme hissettim. Bu durum beni öyle bir benden almış olmalı ki LifeCo’dan yoga pantalonu altı topuklu ayakkabı ile çıktım. 😀

Sabah TV programında şık şıkıdım giyinmiş ve bu workshop için yanımda yoga kostümü (= pijamadan hallice şalvar+atlet) getirmiştim. Fakat sevgili takipçi bu yoga işine, diğer işler gibi odaklanmadığım için altına ayakkabı almayı aklıma bile getirmemişim. E tabii günü orada noktalayıp oradan eve kaçmak planlarımda yoktu, sabah 05:00’te körkaranlıkta hazırlanırken. (Gerçi evde halen bu saatte çalışıyor olmam da yine kendimden kaçarken kendime yakalandığımın resmidir.)

Velhasıl bu kitabı alınız okuyunuz. Hatta yarın Maya bir grup “Gerçek Hayat” yaşamayı hak etmiş gerçek insan ile Bodrum’a yoga kampına gidiyor; gidiniz onları yakalayınız. Dışarıdan münferit katılımda da mümkündür, atlayın gelin, dedi bugün ayrılırken.

Benim kısmetse haftaya Pazartesi BNI gruplarımızdan sevgili üyemiz Sevilay Gümüşayak’ın bir dersine katılarak yogaya yine yeniden adım atma düşüncem var. Bakalım, gelişmeleri buradan aktaracağım. Haydi inşallah sevgili takipçi.. Haydi inşallah..

Dip not: İnsan dünyaca ünlü olup, bu kadar mütevazi kalabiliyor. Bunu yine bir yere not ettim. Bu da mümkün.

Yüzey not: Doğan Kitap’ın gerçekten yürekten tebrik ediyorum. Doğan Novus kitapları, CEO Plus kitapları hayatıma çok ama çok değer katıyor. Ne zaman seyahate gitsem bavulumda mutlaka bu iki grubun çıkardığı kitaplar oluyor. Ve ben o seyahatten zihnimi defragmente etmiş, ruhumun çatısına bir tuğla daha koymuş dönüyorum. Önerimdir, takibinize alınız.

Elif Karakışla
Elif Karakışla
Elif Karakışla, dendiği zaman akla ilk gelen kelimeler hangileridir, çok merak etmişimdir. Bana sorsanız arkamdan merhametli, çalışkan, başarılı denmesini isteyebilirim.Hayatımı da bu doğrultuda şekillendirmeye devam ediyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.