ArtbyAyse

28.06.2018
A+
A-

Merhaba, ben Ayşe Bürümcekci . 1971 İstanbul doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi MYO Restorasyon bölümünü bitirdim, sonrasında ABD’de University of Florida’da Sanat Tarihi bölümününden mezun oldum.

Türkiye’ye döndüğümde babamın rahatsızlığı ve kız kardeşimin Down Sendromlu olması nedeniyle çalışmayıp anneme yardımcı olmayı tercih ettim. Seneler böyle geçti…

Annem Sapanca’nın Yanık Köyü eşrafından. Hastamız nedeniyle köyde uzun vakit geçiriyorduk. Köyümüzde çok aydın bir kadın, Sibel Baykal muhtardı. Annem ve benim Sanat ile çok iç içe bir hayatımız olduğu için, Sibel Hanım ile bunu kullanarak köye nasıl bir faydamız olur diye düşündük. Ahşap horoz ve kuş figürleri kestik, boyadık ve bahçe balkon dekorasyonu için hazırladık. Köydeki hanımlarda bizimle çalıştı. Bu tasarımları kermes düzenleyip sattık, ve köy için gelir sağladık. Bu parayla köyün eski okulunda kütüphane kurduk, hanımların sosyalleşip hobilerini de icra edecekleri sınıfları düzenledik.

Bu arada benim bu uğraş çok heyecanlandırdı. Dışarıdan talep almaya başladım. Zamanla Figürlerim ev ve bahçe dekorasyonunda kullanılabilir yüzlerce tasarıma dönüştü. Annem de bu arada tasarımı kendisine ait boncuk işleme takılar tasarladı ve çok başarılı oldu.

Fuar, şenlik ve kermeslere katıldım. İnternet yoluyla takipçilerim arttı.

Benim için dönüm noktası İKSV Tasarım Mağazasının ArtbyAyşe tasarımlarını satışa sunması, konserlerde sergilemesi ile oldu.

Daha sonra Seda Akgül sabah haberlerinde ve Sayın Derya Baykal beni ve annemi üç kere programına konuk etti. Çok güzel geri dönüşler aldık.

Benim ve ArtbyAyşe için en büyük şans ve dönüm noktalarından biri, beş yıl önce başarılı iş kadını, Sevgili Elif Karakışla ile tanıştırılmam ile başladı. Melissima’nın vazgeçilmezi, başarılı müdiresi sevgili Oya Yüksel Özkardeş bizi tanıştırdı. Elif büyük özveri ile kurduğu ve bugünlere büyüterek getirdiği MELİSSİMA güzellik kliniğinde beni konuk etti. Hem müşterilerle, hem konusunda başarılı birçok insanla tanıştırdı. Beş yıldır sene de üç kere bana Melissima’da sergi açıyor. Ve şunu da ilave etmeliyim ki bu güzel kalp, insana ve sanata olan sevgisiyle beni karşılık beklemeden ekibiyle ve ailesiyle Melissima’da en güzel şekilde ağırladı ve ağırlamaya devam ediyor.

Ben Melissima için Elif’in fikri olan Melissima Kızları tasarladım. Bunların arasında masaj yapan yüz bakımı yapan, zayıflayan, pilates ve yoga yapan, manikür, pedikür yapan Melissima Kızları var, Kapı süsleri var. Melissima Kızları çok beğenildiler ve görenler iş yerleri için böyle tasarımlar sipariş ettiler.
Benim başarı hikayemde Sevgili Elif Karakışla’nın ve dolayısıyla Melissima’nın katkısı çok fazla . Benim de içinde bulunduğum beş sene içinde Melissima hızla büyüdü, Elif nice başarılara imza attı, ödüller aldı. Elif’in ve Melissima’nın nice başarılarını görmek ve kutlamak dileğiyle.

Ayşe Bürümcekci

Ayşe Bürümcekci
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.